ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6046519
*
nr 604 6519
Spegel
Teak, G & T, Hovmantorp, diameter: 50
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2009
kl 17:32:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 15:38:10
1
500 kr
11/10 20:53:30
2
500 kr
12/10 10:42:05
3
650 kr
12/10 14:50:18
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g & t hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 604 6519
Spegel
Teak, G & T, Hovmantorp, diameter: 50
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/10 15:38:10 | 1 | 500 kr |
| 11/10 20:53:30 | 2 | 500 kr |
| 12/10 10:42:05 | 3 | 650 kr |
| 12/10 14:50:18 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g & t hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



